fbpx

VITAJTE VO SVETE, KDE SA ŽIJE NAPLNO

Nekompromisná kombinácia bezpečnosti a emócie z jazdy

Pre mnohých najlegendárnejšie Subaru vôbec. Model Impreza sa vyrába už 15 rokov, počas ktorých sa predalo viac než 2,5 mil. Nová generácia už dokonca získala v Japonsku titul Auto roka. Pripísala si aj najvyššie skóre v testoch bezpečnosti vo všetkých regiónoch, kde ich absolvovala. Novým vzhľadom interiéru sa dostala do top 10-tky v hodnotení Wards 10 Best Interiors.
Nový model prináša úplne novú úroveň bezpečnosti vo svojej kategórii vďaka kombinácii asistenčného systému Subaru Eyesight, pohonu 4×4 Symmetrical AWD, motorom Boxer a ešte nižšie uloženému ťažisku. Zároveň si zanecháva športové jazdné vlastnosti a vynikajúci pocit za volantom, presne taký, aký od Imprezy očakávame.

FAREBNÉ PREVEDENIA

INTERIÉR

360° pohľad

Ilustračný záber

PONUKA NAŠICH VOZIDIEL SUBARU

Subaru Impreza, Subaru XV, Subaru Forester a Subaru Outback​

JAZDITE S ISTOTOU VĎAKA SYSTÉMU EYESIGHT

Špičková asistenčná technológia pre vodičov

V spoločnosti Subaru veríme v CELKOVÚ BEZPEČNOSŤ. Jej dôležitou súčasťou sú protikolízne bezpečnostné technológie, ktorých úlohou je predchádzanie samotným nehodám. Preto sme vytvorili špičkový asistenčný systém Subaru EyeSight. Systém EyeSight slúži ako druhý pár očí, ktorý sleduje cestu pred vozidlom. Pomocou dvoch stereokamier zaznamenáva trojrozmerný farebný obraz, v ktorom dokáže vynikajúco rozpoznávať objekty. Touto schopnosťou sa takmer vyrovná ľudskému zraku. Na základe obrazu z oboch kamier systém presne určuje tvar, rýchlosť a vzdialenosť objektov.

Rozpoznáva nielen vozidlá, ale aj motocykle, bicykle a chodcov. Pri zistení nebezpečenstva systém upozorní vodiča a v prípade potreby aj aktivuje brzdy, aby pomohol predísť nehode. Systém EyeSight v modeli Subaru Impreza tak zvyšuje úroveň bezpečnosti, znižuje záťaž na vodiča a zároveň zvyšuje váš pocit bezpečia.

Systém EyeSight*1 dokáže udržiavať rýchlosť nastavenú vodičom rovnako ako klasický tempomat. To však nie je všetko. Okrem toho disponuje aj funkciou adaptívneho tempomatu, ktorá monitoruje odstup od vozidla vpredu a rozdiel rýchlostí. Keď vpredu zaznamená iné vozidlo, bude upravovať rýchlosť tak, aby nastavený odstup ostal zachovaný. Ovládaním motora, prevodovky aj bŕzd udržiava systém rýchlosť vozidla v súlade s okolitou premávkou, a to v širokom rozsahu rýchlostí od 0 do približne 180 km/h. Adaptívny tempomat je určený predovšetkým pre jazdu na diaľniciach, rýchlostných cestách a podobných komunikáciách, pričom dokáže reálne rozpoznať vozidlo vpredu a jeho brzdové svetlá a následne udržiavať odstup v kolónach až do úplného zastavenia. Táto veľmi užitočná funkcia zvyšuje komfort vodiča pri dlhých cestách.

Ak je vaša pozornosť znížená v dôsledku únavy a v rámci jazdného pruhu jazdíte nerovnomerne z jednej strany na druhú, systém upozornenia na nerovnomernú jazdu v pruhu zapne zvukový signál a rozbliká príslušnú kontrolku, aby vám pomohol zachovať si ostražitosť. Uvedený systém sa však aktivuje až pri rýchlostiach vyšších ako približne 60 km/h. Ak počas jazdy rýchlosťou vyššou ako cca 50 km/h neúmyselne prejdete k hranici jazdného pruhu a začnete z neho vychádzať bez zapnutia príslušného smerového svetla, systém upozornenia na opustenie jazdného pruhu vás na túto situáciu upozorní pomocou zvukového signálu a blikajúcej kontrolky.

Keď stojíte a systém EyeSight zistí, že vozidlá pred vami sa začali znova pohybovať, systém upozornenia na rozjazd vozidla vpredu vás upozorní pomocou zvukového signálu a blikajúcej kontrolky.


Keď protikolízny brzdový systém zaznamená hrozbu zrážky s vozidlom alebo s inou prekážkou pred vami, upozorní vás na to pomocou zvukového signálu a kontrolky na prístrojovej doske. Ak vodič napriek tomu nepodnikne žiadny vyhýbací manéver s cieľom zabrániť zrážke, systém začne automaticky brzdiť, aby znížil silu nárazu, prípadne zrážke úplne zabránil, ak to bude možné.

Pri jazde na diaľniciach, rýchlostných cestách a podobných komunikáciách dokáže asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu pomocou stereokamery monitorovať značenie jazdných pruhov a rozpoznať, keď vozidlo začne vybočovať zo svojho jazdného pruhu. Pri rýchlostiach približne nad 65 km/h pomáha vodičovi ovládať volant tak, aby vozidlo nevybočilo z jazdného pruhu, a tým zvyšuje bezpečnosť jazdy.


Keď systém EyeSight zaznamená prekážku pred vozidlom a vy namiesto spiatočky zaradíte polohu pre jazdu dopredu, protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky spustí sériu krátkych zvukových signálov, rozbliká príslušnú kontrolku a zníži výkon motora, aby vám pomohol zabrániť čelnému nárazu.

*1 EyeSight je podporný systém, ktorý nemusí fungovať optimálne vo všetkých jazdných podmienkach. Za bezpečnú a pozornú jazdu a dodržiavanie dopravných predpisov je vždy zodpovedný vodič. Účinnosť systému závisí od mnohých faktorov, ako je napríklad údržba vozidla, počasie a stav vozovky. Kompletné informácie o fungovaní a obmedzeniach systému EyeSight nájdete v používateľskej príručke.

*2 Protikolízny brzdový systém nemusí fungovať v každej situácii. V závislosti od rozdielu rýchlostí medzi objektmi, od ich výšky a ďalších podmienok nemusí každá situácia spĺňať predpoklady pre optimálnu prevádzku systému EyeSight.

ĎALŠIE ASISTENČNÉ SYSTÉMY

Balík pokročilých bezpečnostných systémov

Systém detekcie vozidiel vzadu *1 *2

Senzory umiestnené po celom obvode vozidla upozorňujú vodiča na vozidlá v mŕtvom uhle spätných zrkadiel, a tým zvyšujú bezpečnosť pri prechádzaní do iného jazdného pruhu. Systém dokáže varovať aj pred hroziacou kolíziou pri cúvaní z kolmého parkovacieho miesta na cestu.

Asistent diaľkových svetiel (HBA) *1 *2

Systém HBA dokáže automaticky prepínať medzi diaľkovými a stretávacími svetlami podľa aktuálnych jazdných podmienok, čo zaručuje lepšiu viditeľnosť a bezpečnosť pri jazde v noci.

Systém riadenia dynamiky vozidla a aktívneho smerovanie krútiaceho momentu

Keď sa vozidlo dostane pri jazde na hranicu stability, systém prispôsobí rozdelenie krútiaceho momentu pohonu všetkých kolies, výkon motora a účinok bŕzd na jednotlivých kolesách tak, aby vozidlo ostalo na požadovanej trajektórii. Systém aktívneho smerovania krútiaceho momentu zas pribrzdí a zníži podiel hnacej sily prenášanej na vnútorné kolesá, a naopak, pošle viac hnacej sily na vonkajšie kolesá, aby vozidlo presnejšie reagovalo na pohyby volantu a ľahšie zvládalo ostré zákruty.

Viditeľnosť

Dizajn vozidla bol vylepšený aj s ohľadom na zlepšenie výhľadu vodiča smerom dopredu a dozadu.

Prstencový výstužný rám

Prstencový výstužný rám má prepracovanú konštrukciu, v ktorej sú lepšie využité diely z vysokopevnostnej ocele. Vďaka tomu dokáže účinnejšie absorbovať energiu nárazu v každom smere.

Airbagy doplnkového zadržiavacieho systému (SRS)*1

V záujme čo najlepšej ochrany všetkých cestujúcich obsahuje štandardná výbava novej Imprezy predné airbagy SRS, predné bočné airbagy SRS, hlavové airbagy SRS a kolenný airbag SRS.

Predné sedadlá s ochranou proti poraneniu krčnej chrbtice

Sú navrhnuté tak, aby zvýšili komfort a pomáhali vodičovi lepšie sa sústrediť pri riadení. Tieto sedadlá tiež znižujú riziko poranení krčnej chrbtice, ktoré sú dôsledkom určitých typov nehôd.

Bezpečnostné pásy so zaisťovacou sponou

Pri náraze zaisťovacia spona obmedzí pohyb bedrovej časti bezpečnostného pásu a zmierni silu pôsobiacu na spodnú časť hrudníka. To zvyšuje bezpečnosť a zmierňuje zranenia.

VKUS A KOMFORT

V SPOJENÍ SO SVETOM

Nová Impreza prechádza v oblasti kultivovanosti na vyššiu úroveň. O tomto výraznom posune vpred vás presvedčí tichý interiér, plný ladne tvarovaných plôch a pedantne vypracovaných detailov. Impreza ostáva verná športovo-elegantnému dizajnu, no jej interiér teraz pôsobí priestrannejšie. Všetci cestujúci si v novej Impreze určite užijú dostatok priestoru na predných aj zadných sedadlách – dokonca aj počas dlhých ciest.
Žijeme v rýchlom svete. Preto v novej Impreze nájdete kompletne prepracovaný informačno-zábavný systém novej generácie, s ktorým ostanete vždy v spojení so svetom. Hlavný displej môže mať podobu 8-palcovej*1 dotykovej obrazovky, poskytujúcej intuitívny prístup k navigačným funkciám*1 a hudobnému obsahu, kým multifunkčný displej s novým dizajnom informuje vodiča o dôležitých údajoch týkajúcich sa jazdy a vozidla.

Cenník Subaru Impreza

1.6i PURE

 

24 790 EUR

Max. výkon 84 kW (114 k)

Benzín, Automat – Lineartronic

Objem batožinové priestoru: 385 l

Spotreba paliva 6.5 l/100 km *

CO2 Emisie 148 g/km *

1.6i STYLE NAVI

 

30 790 EUR

Max. výkon 84 kW (114 k)

Benzín, Automat – Lineartronic

Objem batožinové priestoru: 385 l

Spotreba paliva 6.6 l/100 km *

CO2 Emisie 151 g/km *

2.0i MHEV STYLE

 

32 290 EUR

Max. výkon 110 kW (150 k)

Benzín, Automat – Lineartronic

Objem batožinové priestoru: 340 l

Spotreba paliva 6.3 l/100 km *

CO2 Emisie 143 g/km *

2.0i MHEV STYLE NAVI

34 290 EUR

Max. výkon 110 kW (150 k)

Benzín, Automat – Lineartronic

Objem batožinové priestoru: 340 l

Spotreba paliva 6.3 l/100 km *

CO2 Emisie 143 g/km *

Ceny sú uvedené vrátane DPH

* Spotreba paliva a CO2 podľa 2015/45W emisná norma EURO 6b.

VYSKÚŠAJTE NOVÚ IMPREZU

Rezervácia skúšobnej jazdy. Uveďte prosím Vaše údaje a email, na ktorý Vám zašleme potvrdenie termínu.

Vaše údaje
Model
Termín jazdy
Čas jazdy


* Informácie o spracovaní os. údajov nájdete na tomto odkaze

Rozmery

SYMETRICKÝ POHON 4x4

Vo vozidlách Subaru so symetrickým pohonom všetkých kolies sa sila motora prenáša na všetky kolesá. Výsledkom je lepší záber kolies na mokrých a klzkých cestách.

Tento symetrický, horizontálne usporiadaný systém má dobre vyvážené, nízko položené ťažisko, čo prispieva k jazdnej stabilite a bezpečnosti.

LINEARTRONIC + SYMETRICKÝ POHON 4x4 S AKTÍVNYM ROZDEĽOVANÍM KRÚTIACEHO MOMENTU

Bezstupňová prevodovka Lineartronic plynule reguluje prevodový pomer tak, aby motor vždy pracoval v rozsahu otáčok, v ktorom dosahuje najvyššiu účinnosť. Výsledkom je plynulá akcelerácia, vysoký výkon a nízka spotreba paliva. Táto prevodovka sa kombinuje so systémom pohonu všetkých kolies s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu.

Systém štandardne prenáša 60 % hnacej sily na predné kolesá a 40 % na zadné. V prípade nedostatku priľnavosti povrchu však systém dokáže tento pomer v reálnom čase upraviť až na hodnotu 50/50.

GLOBÁLNA PLATFORMA SUBARU

Globálna platforma Subaru (SGP) tvorí základ nasledujúcej generácie vozidiel Subaru. Prináša nielen lepšie jazdné vlastnosti, ale aj vyššiu celkovú bezpečnosť, vďaka čomu si môžete za volantom vychutnať pocit, aký zažijete len v Subaru.

Predstavuje budúcnosť značky Subaru – a zaručuje ešte väčší pôžitok a pocit bezpečia všetkým vodičom aj ich spolucestujúcim.

1. VÄČŠIA ZÁBAVA ZA VOLANTOM

Vďaka citlivejšie reagujúcemu podvozku vozidlo presne plní pokyny, ktoré mu vodič dáva prostredníctvom volantu. To navyše uľahčuje núdzové vyhýbacie manévre. Vo výsledku to prináša vyššiu bezpečnosť a viac zábavy za volantom aj na dlhých cestách.

2. JAZDNÝ KOMFORT

Vylepšenia týkajúce sa tuhosti podvozka, systému zavesenia kolies a stabilizátorov priniesli účinnejšie tlmenie otrasov od kolies. Podvozok dokáže lepšie absorbovať nerovnosti, čo znamená vyšší komfort a menej únavy na dlhých cestách.

3. KOMFORTNÝ INTERIÉR

Vďaka minimalizovaniu nepríjemných vibrácií a hluku si jazdu vychutnajú všetci cestujúci. Vylepšený systém zavesenia kolies a vysoká tuhosť podvozka sú zárukou komfortu v celom interiéri.

MOTOR SUBARU BOXER

S vozidlami Subaru sa už neodmysliteľne spájajú naše kľúčové technológie. Vďaka nim si môžu vodiči vo vozidlách Subaru vychutnať pocit, aký inde nenájdu.V motore typu boxer, teda v motore s horizontálnymi protibežnými piestami, sa piesty pohybujú vodorovne oproti sebe.

Subaru sa už vyše 50 rokov spolieha výlučne na motory SUBARU BOXER, pretože majú oproti iným typom motorov mnohé výhody, prinášajúce dlhú životnosť a spoľahlivosť.

VYŠŠIA STABILITA

Nízko položené ťažisko a ploché usporiadanie prinášajú v porovnaní s inými typmi motorov lepšiu bočnú stabilitu v zákrutách.

DLHÁ ŽIVOTNOSŤ

Plochá konštrukcia motora je vo svojej podstate tuhá a samovyvažovacia, vďaka čomu vytvára menej vibrácií než iné typy motorov.

Individuálna ponuka na vozidlo a financovanie

Teší nás Váš záujem o nové SUBARU Impreza. Uveďte prosím Vaše údaje a email, na ktorý Vám zašleme prehľad výbavy a cien.

Celé meno
Email
Tel.
Prvky výbavy