Avion, spol. s r.o., Žilina
Autorizovaný predaj a servis vozidiel Subaru
Publikované 11. máj 2021

Nové elektrické SUV od SUBARU ponesie názov SOLTERRA

Solterra

Prvý globálny elektromobil tejto značky chce existovať v symbióze s prírodou

• Batériové elektrické SUV, ktoré SUBARU vyvíja spoločne s Toyota Motor Corporation
• Postavené na globálnej platforme e-SUBARU pre elektrické vozidlá, vyvinutej v spolupráci so spoločnosťou Toyota
• Spustenie predaja na viacerých trhoch vrátane Japonska, Spojených štátov, Kanady, Európy a Číny je naplánované na polovicu roka 2022

Tokio 11. mája 2021 – Spoločnosť SUBARU Corporation dnes oznámila, nové globálne batériové elektrické SUV značky Subaru ponesie názov „SOLTERRA“. Spustenie predaja je naplánované na rok 2022.
„SOLTERRA“ je nové čisto elektrické SUV nižšej strednej triedy a pôjde o prvé vozidlo značky Subaru postavené na globálnej platforme e-Subaru špeciálne určenej pre batériové elektrické vozidlá (BEV).
Globálna platforma e-Subaru, ktorú spoločne vyvinuli automobilky Subaru a Toyota, umožňuje efektívne zavádzanie rôznych typov elektromobilov, a to kombinovaním viacerých modulov a komponentov, ako prednej, strednej a zadnej časti vozidla. Obe spoločnosti spojili svoje poznatky, aby vytvorili úplne novú platformu. Cieľom automobilky Subaru pritom bolo preniesť aj do tejto špeciálnej platformy pre vozidlá BEV špičkovú úroveň pasívnej bezpečnosti a stability vozidla, o ktoré sa Subaru neustále usiluje.

Predmetom spoločného vývoja automobiliek Subaru a Toyota bola nielen spomínaná platforma, ale aj samotné SUV „SOLTERRA“. Vzájomná spolupráca zahŕňala širokú škálu oblastí vrátane produktového plánovania, dizajnu či hodnotenia výkonnosti. Počas tohto vývoja obe spoločnosti navzájom spojili svoje silné stránky, napríklad dlhoročnú technológiu pohonu všetkých kolies z dielne Subaru a výnimočnú technológiu elektrifikácie vozidiel od Toyoty, aby vytvorili nové SUV s vlastnosťami, aké môže ponúknuť len čistý elektromobil.

Názov „SOLTERRA“ vznikol spojením latinských slov „SOL“ a „TERRA“, ktoré znamenajú „slnko“ a „zem“. Spoločnosť Subaru dala elektromobilu tento názov na znak úcty k matke prírode a s cieľom ďalej zlepšovať spôsob spolunažívania s ňou, spoločne s našimi zákazníkmi. Zároveň predstavuje naše odhodlanie preniesť tradičné všestranné schopnosti vozidiel SUV značky Subaru aj do elektrického vozidla.

„SOLTERRA“ doplní modelový rad vozidiel SUV značky SUBARU – ASCENT, OUTBACK, FORESTER a SUBARU XV – a začne sa predávať v polovici roka 2022 na viacerých trhoch vrátane Japonska, Spojených štátov, Kanady, Európy a Číny.
 

Podobné články