Avion, spol. s r.o., Žilina
Autorizovaný predaj a servis vozidiel Subaru
Publikované 18. február 2020

Bestseller na Slovensku: Subaru Outback

Outback

• Asistenčná technológia vodiča EyeSight v štandardnej výbave
• Súčasťou je balík pokročilých bezpečnostných prvkov: full LED svetlomety s natáčaním podľa riadenia (SRH), systém monitorovania priestoru pred vozidlom a vedľa vozidla a asistent diaľkových svetiel
• Symetrický pohon všetkých kolies a systém X-MODE, prevodovka Lineartronic CVT so 7-stupňovým režimom manuálneho radenia
• Špičkové materiály a multimediálne funkcie v interiéri

Subaru Outback je už tretí rok po sebe najpredávanejším benzínovým kombi v strednej triede na Slovensku. Aj v roku 2019 zopakoval úspech spred roka a potvrdil svoju neohrozenú pozíciu.
Subaru Outback sa po prvýkrát predstavil v roku 1995 ako crossover a bol považovaný za prvý model svojho druhu. Rýchlo sa stal obľúbenou voľbou milovníkov outdoorových aktivít všade vo svete a vďaka rastúcej popularite sa etabloval ako vlajková loď značky Subaru.
Outback si už od svojho počiatku vybudoval výrazné postavenie na trhu, a to vďaka svojmu jedinečnému konceptu crossovera, ktorý kombinuje jazdné vlastnosti a pohodlie osobného vozidla s terénnymi schopnosťami SUV a objemom batožinového priestoru kombi. Pretože išlo skutočne o prvý model svojho druhu, Outback sa okamžite stal u zákazníkov hitom, čo vyvolalo súčasnú záplavu crossoverov v automobilovom priemysle.
Najnovší Outback je vozidlo, ktoré dokáže čokoľvek a dostane sa kamkoľvek. Má skvelé vlastnosti na ceste aj v teréne, preto je to mimoriadne spoľahlivý, zábavný a odolný partner na jazdu.

BEZPEČNOSŤ

Systém EyeSight používa stereokameru na zachytávanie trojrozmerných farebných obrazov s vynikajúcim rozlíšením, podobne ako druhý pár očí, ktoré sledujú cestu vpredu. Jeho schopnosti sa takmer vyrovnajú ľudskému zraku. Ak zaznamená možné nebezpečenstvo, upozorní vodiča a v prípade potreby začne dokonca brzdiť, aby sa predišlo nehode. Vďaka zdokonaleným bezpečnostným vlastnostiam, ako je táto, systém EyeSight znižuje nároky kladené na vodiča, čím sa pri jazde v modeli Outback zvyšuje pocit bezpečia.

• Systém EyeSight je súčasťou štandardnej výbavy spolu s asistentom na udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu, ktorý dokáže pomocou systému elektrického posilňovača riadenia udržiavať vozidlo v príslušnom jazdnom pruhu, ak z neho začne vychádzať.

• Súčasťou vozidla je tiež systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD) so snímačmi umiestnenými po obvode vozidla. Upozorňuje na prítomnosť vozidiel nachádzajúcich sa v mŕtvych uhloch kvôli bezpečnejšej zmene jazdného pruhu. Zároveň vás môže upozorniť aj na potenciálne nebezpečenstvo nehody pri cúvaní na ulicu s križujúcimi vozidlami.

• Medzi ďalšie funkcie z balíka pokročilých bezpečnostných prvkov patrí systém monitorovania priestoru pred vozidlom a vedľa vozidla. Kamera v prednej mriežke chladiča dokáže na displeji na palubnej doske zobraziť pohľad dopredu, čím zlepšuje viditeľnosť smerom dopredu na križovatkách a pri parkovaní smerom k stene. Systém monitorovania priestoru vedľa vozidla (bočná Smart kamera) zobrazuje oblasť mŕtveho uhla diagonálne pred spolujazdcom, aby sa uľahčila jazda na úzkych cestách a parkovanie na ulici.

• Asistent diaľkových svetiel vylepšuje viditeľnosť a zvyšuje bezpečnosť pri jazde v noci. V závislosti od jazdných podmienok automaticky zapína a vypína diaľkové svetlá v modeli Outback.

• V LED svetlometoch sa nachádzajú charakteristické LED denné svetlá Subaru v tvare C. Stretávacie a diaľkové svetlá boli integrované do jedinej jednotky LED s funkciou natáčania svetlometov podľa riadenia, ktorá natáča stretávacie aj diaľkové svetlá podľa zákruty.

• Svetlomety s natáčaním podľa riadenia (SRH) prinášajú pocit vyššej bezpečnosti počas jazdy v noci. Pri jazde v zákrute sa smer lúča svetlometov posúva doľava alebo doprava podľa natočenia volantu, aby sa zaistila viditeľnosť.

ZÁBAVA

Rovnako ako každé Subaru, aj model Outback je vybavený symetrickým pohonom AWD spolu s jedinečne vyváženým motorom SUBARU BOXER. Tento systém v každom okamihu prenáša výkon na všetky štyri kolesá, aby sa zaistilo lepšie ovládanie vozidla na všetkých cestách a v nepriaznivých podmienkach.

• Vyznačuje sa skvelým bočným vyvážením a precíznosťou ovládania, a to vďaka pozdĺžnemu uloženiu hlavných komponentov. Nízko položené ťažisko zároveň zaisťuje mimoriadne dynamickú jazdu.

• Konfigurácia s horizontálne protibežnými piestami v 2,5-litrovom motore SUBARU BOXER využíva piesty uložené v uhle 180 stupňov, čo umožňuje využiť nižší, plochší profil než iné typy motorov. Motor, a tým aj celé vozidlo, má preto nižšie ťažisko a lepšie vyváženie. Protiľahlé pohyby piestov okrem toho v podstate pôsobia proti sebe a prirodzene pomáhajú znižovať vibrácie.

• Aby ste mohli z motora SUBARU BOXER a symetrického pohonu AWD vyťažiť čo najviac, efektívna prevodovka Lineartronic s plynule variabilným pomerom udržiava otáčky motora v ideálnom výkonovom rozsahu.

• Prevodovka Lineartronic CVT využíva reťaze s menšími rozostupmi článkov, aby sa zvýšil rozsah prevodových pomerov zo 6,28 na 7,03. Počet prevodových stupňov, ktoré je možné zvoliť v manuálnom režime, sa zvýšil zo 6 na 7.

• Pomocou ovládacích prvkov radenia si možno s 2,5-litrovým motorom vychutnať hladkú, plynulú a dynamickú jazdu. Prevodovka využíva stupňovité variabilné ovládanie, ktoré zodpovedá zmenám rýchlosti vozidla a otáčok motora. Vodič preto pri zrýchľovaní cíti stupne preradenia, čo prispieva k intenzívnejšiemu prepojeniu medzi vozidlom a vodičom.

• Systém Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) dokáže podľa štýlu jazdy upraviť nastavenie škrtiacej klapky a odozvu radenia, aby bol dostupný okamžitý výkon a dynamika, keď to vodič najviac potrebuje. Športový režim umožňuje športovú jazdu na diaľniciach alebo na kľukatých cestách. Inteligentný režim zasa ponúka jemné dávkovanie výkonu, čo je ideálne na ustálenú jazdu po meste a lokálnych uliciach, na dlhé vzdialenosti alebo na dosiahnutie nízkej spotreby paliva. Zaisťuje tiež flexibilné ovládanie v daždi alebo na zasnežených cestách.

• Do batožinového priestoru sa zmestia až štyri 80-litrové kufre. Plochá podlaha umožňuje využiť väčší objem batožinového priestoru.

• Konfiguráciu sedadiel možno vďaka zadným sedadlám sklápateľným v pomere 60/40 veľmi rýchlo upraviť na prevoz veľkých predmetov a rôzneho počtu cestujúcich.

• Kabína modelu Outback je navrhnutá tak, aby poskytovala dostatočný priestor pre cestujúcich vzadu a umožňovala sklopiť sedadlá dozadu pre väčšie pohodlie na dlhších jazdách.

• Outback prináša najnovší informačno-zábavný systém s 8-palcovou obrazovkou, ktorý je kompatibilný s funkciami Apple CarPlay® a Android AutoTM. Nový systém je vybavený oveľa rýchlejším procesorom, ktorý skracuje čas spúšťania a vylepšuje reakcie.

• Vo výbave je prémiový audiosystém s 12 reproduktormi Harman/Kardon, prípadne štandardný audiosystém so šiestimi reproduktormi.

 

ODOLNOSŤ

• Symetrický pohon všetkých kolies zaisťuje skvelú trakciu v snehu, za dažďa a na nespevnených cestách. Systém X-MODE spolu so systémom riadenia zjazdu z kopca vám pomôžu prekonať zložitejšie jazdné situácie s väčším pocitom istoty a rozvahou. Technológia systému X-MODE sa postará o ovládanie motora, prevodovky, symetrického pohonu AWD, bŕzd a ostatných komponentov, aby ste bezpečne zvládli náročné podmienky na ceste a premenlivý terén. Po aktivácii systému X-MODE bude systém riadenia zjazdu z kopca automaticky udržiavať konštantnú rýchlosť pri jazde z kopca.

• So svetlou výškou 200 mm sa môže Outback s istotou vydať na akúkoľvek cestu.

• Prepracovaný dizajn modelu Outback reprezentuje jeho jemne vyladené jazdné vlastnosti a pohodlie, zatiaľ čo z mohutného a drsného vzhľadu vyžaruje ochota ísť kamkoľvek.

• Z impozantnej prednej masky a dynamických tvarov karosérie s charakteristickými líniami vyžaruje silný pocit bezpečia a vysokej kvality vozidla. Ochranné prvky nárazníkov a prvky obloženia sa zasa podieľajú na robustnom, funkčnom vzhľade, príhodnom pre SUV.

• Outback sa dodáva so 17- a 18-palcovými zliatinovými diskami kolies. Kontrast dvoch farieb – tmavej metalízy a brúsenej/vysokolesklej striebornej úpravy – zvýrazňuje mohutné tvary vozidla. Ostré hrany s výbrusom/vysokým leskom navyše vytvárajú silný, ostrý vzhľad a prispievajú k jedinečne robustnému a detailnému dizajnu modelu Outback.

• V prednej časti sa nachádza jedinečná šesťuholníková mriežka chladiča SUBARU a svetlomety v tvare C, ktoré vytvárajú ostrý, individuálny horizontálny štýl viditeľný iba na vozidlách značky SUBARU.

• Predná časť vozidla má veľkú plochu a zvyšuje pocit prepojenia s maskou. Funkčné nárazníky poskytujú robustnú ochranu karosérie a zároveň vytvárajú masívny vzhľad SUV. Kombinácia vysokej kvality a robustného vzhľadu dodáva tomuto dizajnu silnejší celkový obraz.

 

Informácie o spoločnosti Subaru Europe NV/SA
Subaru Europe NV/SA je 100 % dcérska spoločnosť spoločnosti Subaru Corporation, japonského výrobcu vozidiel značky Subaru. Subaru Europe má sídlo v belgickom meste Zaventem a pôsobí ako miestne centrum pre všetkých európskych importérov vozidiel Subaru. Podporuje distribučnú sieť prostredníctvom niekoľkých funkcií, ako sú napríklad školenia týkajúce sa produktov a služieb, predaj, marketing značky, marketing produktov, prieskum trhu a vzťahy s verejnosťou, ako aj vývoj, testovanie a distribúcia originálnych dielov a príslušenstva značky Subaru.
 

Podobné články

13. december 2018

Ako funguje Subaru Eyesight?

EyeSight spoznáte jednoducho podľa dvoch malých stereo kamier, nachádzajúcich sa naľavo a napravo od vnútorného spätného zrkadla. To sú vlastne jeho oči, pozerajúce sa vpred, pričom ich zorné pole je limitované približne 35-stupňovým uhlom a vzdialenosťou okolo 110 metrov.