Subaru XV. Prvé hybridné Subaru v Európe.

Subaru e-BOXER pozostáva z upravenej prevodovky Lineartronic, v ktorej je integrovaný elektrický motor napájaný z vysoko výkonnej lítium-iónovej batérie; meniča jednosmerného prúdu a invertora.

Srdcom pohonnej jednotky je plochý štvorvalec s objemom 2,0 l, ktorý obsahuje 80 % nových komponentov. Vozidlo si však pomáha aj pozdĺžne uloženým elektromotorom v blízkosti ťažiska auta. Batérie sa nachádzajú nad zadnou nápravou. Vďaka nemu je schopné jazdiť pri rýchlosti do 40 km/h na čisto elektrický pohon. V tomto režime prejde maximálne 1,6 km. Pri vyššom tempe pomáha elektromotor s výkonom 12,3 kW najmä pri akcelerácii, výsledkom je lepšia odozva na plyn.

Vo vysokých rýchlostiach poháňa spaľovací motor a zároveň dobíja batérie. Štvorvalec poskytuje vozidlu výkon 110 kW a maximálny krútiaci moment 194 Nm. Subaru sa znovu spoľahlo na prevodovku Lineatronic, symetrický pohon všetkých kolies a v teréne si vozidlá pomôžu režimom X-Mode ako aj zhodnou svetlou výškou podvozka 220 mm.

Subaru e-Boxer

S príchodom druhej generácie v roku 2018 sa Subaru XV vrátilo na výslnie záujmu zákazníkov, vlani bolo najpredávanejším Subaru v Európe. Subaru XV je postavené na novej globálnej platforme Subaru (SGP). To umožnilo dosiahnuť pasívnu bezpečnosť na úrovni svetovej špičky a zároveň aj vynikajúcu prevenciu pred nehodami, ako aj zlepšenú ovládateľnosť vozidla a lepší komfort jazdy. SGP priniesla výrazné zlepšenie tuhosti karosérie a podvozku (predná laterálna tuhosť v ohybe + 90 %, torzná tuhosť + 70 %, tuhosť predného zavesenia + 70 %, tuhosť zadného pomocného rámu + 100 %). Absorbcia nárazovej energie sa zlepšila o 40 % v porovnaní s modelmi, konštruovanými na predchádzajúcej podvozkovej architektúre.

Bezpečnosť je pre Subaru prioritou číslo jeden: Subaru XV e-BOXER je štandardne vybavené súborom vyspelých asistenčných technológií a bezpečnostných prvkov, vrátane asistenčnej technológie EyeSight. XV navyše disponuje systémom detekcie vozidiel vzadu.

Získajte viac informácii k Subaru XV e-BOXER

Teší nás Váš záujem o nové hybridné SUBARU XV e-BOXER. Uveďte prosím Vaše údaje a email, na ktorý Vám zašleme dodatočné informácie.

Celé meno
Email
Tel.
Mám záujem o preposlanie

%d blogerom sa páči toto: