Avion, spol. s r.o., Žilina
Autorizovaný predaj a servis vozidiel Subaru
Publikované 04. február 2020

Subaru ukázalo podobu Levorgu STI Sport

Dizajn prototypu Levorg STI Sport preberá ostrejšie črty už odhaleného konceptu druhej generácie Levorgu , ktorého produkčná verzia sa má predstaviť v polovici tohto roka. Pridáva však naviac porciu dynamiky a vyzývavosti typickú pre autá od športovej divízie Subaru Tecnica International. Stará sa o to najmä predný nárazník s väčšími otvormi pre chladenie výkonného motora, široké nástupné prahy alebo dvojica chrómovaných koncoviek výfuku. Nechýba ani nasávací otvor na kapote pre prívod čerstvého vzduchu k medzichladičom.  

Novinky v interiéri sú zatiaľ tajomstvom, nebude však chýbať napríklad volič jazdných režimov podobný tomu, aký poznáme z poslednej generácie WRX STI. Spolu s Levorgom STI Sport zároveň Subaru uvedie na trh úplne nové, elektronicky riadené adaptívne tlmiče.

A tým technické zaujímavosti nekončia. Pod kapotou sa totiž objaví úplne nový motor s objemom 1,8 litra. Preplňovaný boxer s charakteristickým zvukom má ponúknuť výrazne vyšší krútiaci moment aj lepšiu dynamiku. Podrobné technické parametre zatiaľ Subaru nezverejnilo. Nový Levorg bude každopádne stáť na platforme SGP (Subaru Global Platform), rovnako ako aktuálne modely Impreza, XV, Forester a budúcej generácie Outbacku. Oceňovaná platforma je mimoriadne pevná, čo prispieva skvelým jazdným vlastnostiam.

Podobné články