Avion, spol. s r.o., Žilina
Autorizovaný predaj a servis vozidiel Subaru

Technológie

Dôverujte tomu, čo sa skrýva vo vnútri.

Vďaka kľúčovým technológiám značky Subaru je každý model Subaru výkonný, pohodlný, bezpečný a spoľahlivý, aby si každý cestujúci vychutnal pocit istoty a potešenie z jazdy.

Symetrický pohon všetkých kolies (AWD)

Symetrický pohon všetkých kolies od spoločnosti Subaru poskytuje stabilnú a bezpečnú jazdu na akýchkoľvek cestných povrchoch. Systém aktívneho rozdeľovania krútiaceho momentu prenáša na každé koleso optimálny výkon v závislosti od stavu vozovky, aby sa dosiahla lepšia priľnavosť na mokrých a klzkých cestách.

Lineartronic

Prevodovka Lineartronic má širší rozsah prevodových stupňov a prepracovaný hydraulický systém, ktorý prináša hladké a plynulé radenie, efektívne a plynulé zrýchlenie, skvelé jazdné vlastnosti a nižšiu spotrebu paliva.

X-MODE

Vďaka prepracovanému symetrickému pohonu všetkých kolies a globálnej platforme Subaru si v tichej kabíne vychutnáte nové úrovne ovládania, stability a jazdného komfortu. Úplne nový Outback prináša dynamický výkon a skvelé schopnosti pri jazde po nespevnenom povrchu, aby ste mohli slobodne vyraziť kamkoľvek.

Terénny režim X-MODE s dvoma stupňami

Odhaľte skutočný potenciál nového modelu Outback pomocou systému X-MODE s dvoma režimami. Na 11,6-palcovej dotykovej obrazovke môžete pohodlne prepínať medzi režimami [SNOW/DIRT] a [D.SNOW/MUD] podľa podmienok na ceste.

Subaru BOXER motor

Spoločnosť Subaru je motorom SUBARU BOXER verná už vyše 50 rokov pre množstvo výhod, ktoré majú oproti iným typom motorov. Sú odolné a konštrukčne spoľahlivé. Piesty sa pohybujú vodorovne oproti sebe, takže každý model Subaru je stabilný a jazdí s minimálnymi vibráciami.

SI-Drive

Vďaka systému SI-DRIVE môžete jazdiť v každom prostredí tak, ako chcete a kedy chcete. Pomocou spínača na volante môžete prepínať režim výkonnosti motora medzi inteligentným (I) a športovým (S) režimom.

Športový režim

Hladká športová jazda bez ohľadu na rýchlosť. Ak zvolíte športový režim (S), po stlačení plynového pedála získate okamžitú, lineárnu akceleráciu s dynamickým krútiacim momentom.

Inteligentný režim

Ak uprednostňujete vyváženú a plynulú jazdu šetrnú k životnému prostrediu, správnou voľbou je inteligentný režim (I).

Globálna platforma Subaru

Platforma SGP prináša všestrannú bezpečnosť a jazdné výkony, ktoré sú jedinečné pre značku Subaru. Výsledkom je priestranné, pohodlné vozidlo, s ktorým je radosť jazdiť. Vďaka tuhšej karosérii sa znížili nepríjemné vibrácie a hluk. Optimalizovaná ucelená konštrukcia vnútorného rámu, živicové výstuhy priečnej konštrukcie dverí batožinového priestoru a ďalšie prvky prispeli okrem iného k vyššej torznej tuhosti.

Ucelená konštrukcia vnútorného rámu

Nová ucelená konštrukcia vnútorného rámu, v rámci ktorej sa celý rám karosérie dôsledne a bezpečne zmontuje ešte pred privarením vonkajších panelov, zaručuje vyššiu stabilitu a jazdný komfort.

Zosilnený spoj rámu

Spoj v hornej časti rámu vytvára dráhu na prenos zaťaženia smerom k platforme, čo zvyšuje torznú tuhosť. Kruhový rám okolo dverí batožinového priestoru zasa zvyšuje pevnosť otvoru batožinového priestoru. Vylepšený spoj v prednej deliacej priečke sa bezpečne pripája k platforme a hornej časti rámu.

Dvojzložková pena

Tento mimoriadne pevný a ľahký materiál sa vstrekuje do prierezu priečneho nosníka podlahy, aby potláčal vibrácie na povrchu podlahy.

Vyššia tuhosť zadnej časti

Tuhosť karosérie zvyšuje vylepšený rám prepojený so spodnou časťou dverí batožinového priestoru. Živicové výstuhy priečnej konštrukcie otvoru dverí batožinového priestoru zasa prispievajú k vyššej torznej tuhosti.