fbpx

Subaru Outback opäť najpredávanejším benzínovým kombi v strednej triede

  • Outback dominuje medzi kombíkmi v strednej triede už druhý rok za sebou
  • Prvú pozíciu obhájil s tretinovým odstupom pred druhým v poradí
  • Viac ako dvojnásobne prekonal zástupcu najpredávanejšej značky na Slovensku

Víťazstvo Subaru je presvedčivé: japonského konkurenta nechal Outback na druhej pozícii s tretinovým odstupom. S viac ako dvojnásobným náskokom prekonal kombi strednej triedy najpredávanejšej značky na Slovensku, ktoré je typickým vozidlom pre vyšší manažment.

Outback mal pritom ťažšiu pozíciu ako pred rokom: aj slovenský trh sa vezie na vlne odporu proti dieselovým motorom. Výsledkom je, že benzínových vozidiel sa u nás v roku 2018 predalo o vyše 7.000 viac ako rok predtým a ich podiel tvoril viac ako 66 %. Subaru, ktoré aktuálne žiadne naftové autá nepredáva, napriek tvrdšej konkurencii výrazne zabodovalo.

Za pravdu dávajú priaznivcom benzínu aj zostatkové hodnoty. Pri predaji svojho jazdeného auta dostanú viac, kým zostatkové hodnoty dieselových vozidiel sa prepadli už aj na slovenskom trhu. To sa prejavilo aj na kalkuláciách operatívneho lízingu, kde benzínové vozidlá profitujú z nižších splátok.

Model Outback je vlajkovou loďou značky Subaru v Európe. Poháňa ho benzínový štvorvalec typu boxer s objemom 2,5 litra (129 kW/ 175 k), prepojený s automatickou bezstupňovou prevodovkou Lineartronic. Popri špičkových jazdných vlastnostiach, komforte a nadpriemernom priestore poskytuje Outback vysokú mieru aktívnej, pasívnej i preventívnej bezpečnosti. Využíva množstvo asistenčných systémom vrátane technológie EyeSight, pomáhajúcej predchádzať nehodám. Za vysokú mieru aktívnej bezpečnosti vďačí aj svojmu permanentnému symetrickému pohonu všetkých kolies.

Úspechu v roku 2018 pomohla aj modernizácia, ktorá priniesla nový dizajn, techniku a ešte viac bezpečnosti.

%d blogerom sa páči toto: