Avion, spol. s r.o., Žilina
Autorizovaný predaj a servis vozidiel Subaru
Publikované 08. január 2020

Nový model Subaru Forester e-BOXER ocenený Euro NCAP

Forester

• Organizácia Euro NCAP*1 vyhlásila model Subaru Forester e-BOXER za najlepšie auto triedy malých terénnych vozidiel/MPV.
• Ide už o druhý titul „Najlepšie auto triedy“, ktorý značka Subaru od organizácie Euro NCAP získala.
• Nový Forester e-BOXER dosiahol pri teste ochrany detských cestujúcich historicky najvyššie skóre vo svojej triede*2.

8. januára 2020 – Spoločnosť Subaru Europe, európska pobočka spoločnosti Subaru Corporation, dnes oznámila, že nový model Subaru Forester e-BOXER (s európskou špecifikáciou) bol vyhlásený za najlepšie auto triedy malých terénnych vozidiel/MPV v roku 2019. Ocenenie „Najlepšie auto triedy“ je určené pre model, ktorý dosiahol v bezpečnostných testoch Európskeho programu hodnotenia nových vozidiel (Euro NCAP) pre rok 2019 najlepšie výsledky za príslušnú triedu.

Je to už druhýkrát, čo sa značke Subaru dostalo tohto prestížneho uznania za bezpečnosť. V roku 2017 si totiž modely SUBARU XV a Impreza odniesli cenu za najlepšie autá triedy malých rodinných vozidiel.

Nový model Subaru Forester e-BOXER dosiahol maximálny počet päť hviezdičiek vďaka vynikajúcemu skóre vo všetkých štyroch hodnotených oblastiach (dospelí cestujúci, detskí cestujúci, zraniteľní účastníci cestnej premávky, bezpečnostné asistenčné systémy). Podľa hodnotiaceho protokolu organizácie Euro NCAP pre rok 2019 získal historicky najvyššie skóre za „ochranu detských cestujúcich“ vo svojej triede.

Forester piatej generácie si vyslúžil významné ocenenia na celom svete: V Japonsku získal Forester prvú cenu JNCAP*4 v hodnotení bezpečnosti pri náraze Japonského programu testovania nových vozidiel (JNCAP)*5 pre rok 2018 a najvyšší rating ASV+++ (Advanced Safety Vehicle Triple Plus) v hodnotení preventívnej bezpečnosti JNCAP za rok 2019. Cena Grand Prix za obdobie 2018/2019 v hodnotení bezpečnosti pri náraze JNCAP predstavuje už druhý zisk tohto ocenenia pre značku Subaru po tom, ako modely Impreza a SUBARU XV získali cenu Grand Prix za hodnotiace obdobie 2016/2017.

*1: Nezávislá organizácia pre nárazové skúšky a bezpečnosť s podporou siedmich európskych vlád, motoristických a spotrebiteľských klubov.
*2: Skóre modelu Subaru Forester e-BOXER za ochranu detských cestujúcich: 91 % v rámci najnovšieho hodnotiaceho protokolu Euro NCAP, čo predstavuje najvyššie skóre v kategórii malých terénnych vozidiel/MPV.
*4: Ocenenie pre vozidlo s piatimi hviezdičkami v testoch JNCAP, čo znamenalo v čase hodnotenia historicky najvyššie dosiahnuté skóre.
*5: Japonský program hodnotenia bezpečnosti vozidiel, ktorý realizuje Ministerstvo pôdy, infraštruktúry, dopravy a cestovného ruchu a Národná agentúra pre bezpečnosť automobilov a pomoc obetiam dopravných nehôd (NASVA).

O spoločnosti Subaru Europe NV/SA

Subaru Europe NV/SA je dcérska spoločnosť v úplnom vlastníctve spoločnosti Subaru Corporation, japonského výrobcu vozidiel Subaru. Spoločnosť Subaru Europe, sídliaca v belgickom meste Zaventem, pôsobí ako miestne centrum pre všetkých európskych dovozcov vozidiel Subaru. Distribučnú sieť podporuje prostredníctvom viacerých funkcií, ako sú napríklad školenia týkajúce sa produktov a služieb, predaj, marketing značky, produktový marketing, prieskum trhu a styk s verejnosťou či vývoj, testovanie a distribúcia originálnych dielov a príslušenstva Subaru.

Podobné články