fbpx

Dvojité víťazstvo pre Subaru.

• Nové Subaru XV a Impreza získali maximálne možné celkové hodnotenie v testoch Euro NCAP
• Päť hviezdičiek pre bezpečnosť Subaru už po šiesty raz za sebou
• Subaru XV aj Impreza s historicky najlepším hodnotením ochrany dospelých cestujúcich a chodcov v rámci testov Euro NCAP spomedzi všetkých modelov značky

Bratislava, 29. novembra 2017 – Zásah presne do čierneho. Nové generácie modelov Subaru XV a Impreza v európskej špecifikácii získali maximálne možné päťhviezdičkové hodnotenie pri bezpečnostných testoch Euro NCAP.

Obe novinky od Subaru si pripísali vynikajúce skóre vo všetkých štyroch posudzovaných oblastiach (ochrana dospelých cestujúcich, ochrana detí, ochrana chodcov i pri asistenčných bezpečnostných systémoch), s bodovými ziskami výrazne nad minimálnymi požiadavkami a s výborným celkovým priemerom.

K vysokej bezpečnosti oboch modelov prispel fakt, že nové XV a Impreza sú prvými modelmi značky, postavenými na novej Globálnej platforme Subaru (SGP). Tá okrem výrazne zvýšenej úrovne bezpečnosti znamená aj vylepšené jazdné vlastnosti a komfort. Ak sa na vec pozrieme v číslach, SGP prináša výrazné zvýšenie tuhosti karosérie a podvozku (laterálna pevnosť prednej časti šasi v ohybe +90 %, torzná tuhosť +70 %, tuhosť predného zavesenia +70 %, tuhosť zadného pomocného rámu nápravy +100 %). Absorpcia nárazovej energie sa v porovnaní s doterajšími modelmi zlepšila o 40 %.

Obe novinky Subaru sú vybavené siedmimi airbagmi, vrátane kolenného airbagu pre vodiča, a novým typom bezpečnostných pásov s  uzamykacím jazýčkom, ktorý znižuje úroveň poranenia a lepšie chráni všetkých cestujúcich v prípade zrážky.

Významnou novinkou z hľadiska aktívnej bezpečnosti a predchádzania nehodám je bezpečnostný asistenčný systém EyeSight, ktorým sú štandardne vybavené všetky modely XV aj Impreza novej generácie. Ten v najnovších testoch Euro NCAP opäť potvrdil svoje vynikajúce parametre pri autonómnom núdzovom brzdení ako pred prekážkou v podobe iného auta, tak pri testovaní ochrany chodcov.

Asistenčná technológia EyeSight využíva dve digitálne stereo kamery, monitorujúce situáciu pred vozidlom. Systém upozorňuje vodiča na riziká a v prípade hroziacej zrážky aplikuje núdzové brzdenie, aby jej zabránil, alebo aspoň znížil jej následky na minimum. V EyeSighte je integrovaných sedem bezpečnostných funkcií vrátane laterálnej podpory, upozorňujúcej vodiča na neúmyselné opustenie jazdného pruhu a pomáhajúcej v ňom udržať vozidlo.

„Sme veľmi radi, že Euro NCAP udelilo obom našim novým modelom najlepšie možné hodnotenie bezpečnosti,“ povedal Rastislav Crkoň, riaditeľ importu Subaru v Slovenskej republike. „Bezpečnosť je jednou z kľúčových hodnôt Subaru a teší nás, že k vynikajúcim hodnoteniam, ktoré získali XV a Impreza vo svete, sa najnovšie pridala aj Európa. Je to už po šiesty raz za sebou, kedy dostali naše autá prestížnych päť hviezdičiek od Euro NCAP – po Legacy v roku 2009, prvej generácii XV v roku 2011, modeli Forester v roku 2012, Outbacku v roku 2014 a Levorgu v roku 2016.“

                      Test bočného nárazu pri modeli Impreza                                        Subaru XV pri nárazovom teste Euro NCAP

Nové generácie Subaru XV a Impreza si už na svoje konto pripísali uznanie výnimočnej bezpečnosti na globálnej úrovni. Obe novinky získali v domácom Japonsku tri ocenenia za špičkovú bezpečnosť. Od tamojšej obdoby Euro NCAP, organizácie JNCAP, dostali po päť hviezdičiek, no do histórie sa zapísali prekonaním doterajších rekordov, keď pri hodnotení bezpečnosti získali 199,7 z maximálnych 208 bodov. To sa doteraz nepodarilo žiadnemu inému autu. Subaru tento rekord priniesol 2016-2017 Grand Prix Award. Oba modely ešte získali Special Award za airbag na ochranu chodcov v prednej kapote (súčasť výbavy v Japonsku). V USA potvrdili Impreza aj XV špičkovú bezpečnosť titulom 2017 TOP SAFETY PICK+.

%d blogerom sa páči toto: