fbpx

Kráľovná zákrut. 

Ako prvý model Subaru stojí na prelomovej novej platforme, ktorej výhody sa prejavia na kľukatých cestách.
Model Impreza bol prvýkrát predstavený v roku 1992. S príchodom novej generácie v minulom roku teda oslávila výročie 25 rokov. Subaru predstavilo úplne novú technickú platformu SGP (Subaru Global Platform), ktorá sa mimochodom aj v slovenskej ankete Auto roka stala technickou Inováciám roka a nie je ťažké pochopiť, prečo tomu tak je. Vďaka mimoriadnej tuhosti a premyslenej konštrukcií totiž neuveriteľným spôsobom spája bezpečnosť s pohodlím a zároveň špičkovou ovládateľnosťou.

Nejde pritom o žiadne marketingové frázy. Organizácia Euro NCAP VLAN vyhlásila Subaru Impreza a sesterské XV za najbezpečnejšie rodinné autá vo svojej kategórii. V japonských skúškach dokonca Impreza dosiahla najvyššie hodnotenia v histórii testov a tiež americký inštitút IIHS zaradilo vozidlo do elitnej kategórie Top Safety Pick. Nová platforma zvýšila celkovú torznú tuhosť oproti súčasným modelom o 70% a úroveň absorpciu energie pri náraze zlepšila o 40%.

Tuhá karoséria totiž prináša aj ďalšiu veľkú výhodu a to sú jazdné vlastnosti. V spojení so symetrickým pohonom všetkých kolies, nízkym ťažiskom plochého motora boxer a skvele naladeným podvozkom prináša neprekonateľnú stabilitu vo svojej kategórii.

%d blogerom sa páči toto: