fbpx

Subaru pokračuje v expanzii.

 • • Subaru s historickým rekordom predaja aj v roku 2017
  • Akcelerácia na trikrát rýchlejší rast ako celkový trh osobných automobilov
  • Jasná dominancia segmentov crossover a SUV

  Subaru zaznamenalo ďalší rekordný rok. Vlani sa na Slovensku predalo historicky najviac automobilov tejto japonskej prémiovej značky.

  Subaru duplo na plyn a v roku 2017 akcelerovalo predaje o vyše 27 %, čo je trikrát viac v porovnaní s 9 % rastu celého trhu osobných automobilov. Nový predajný rekord má hodnotu 404 vozidiel, konečné účtovanie teda prinieslo o 86 áut viac ako v roku 2016.

  Najpredávanejším modelom je už tretí rok za sebou vlajková loď značky, crossover Outback, ktorý si získal 160 nových zákazníkov. Najväčší model Subaru sa presadil kombináciou špičkovej aktívnej i pasívnej bezpečnosti, atraktívneho dizajnu, nadpriemerne veľkého vnútorného priestoru, variabilitou, sériovým pohonom 4×4, výbornými jazdnými vlastnosťami a top komfortom cestovania.

   

  Druhý najpopulárnejší model pochádza zo segmentu SUV. Inovovaný Forester, ktorý prešiel v roku 2017 faceliftom, zabodoval a na slovenské cesty pribudlo 151 nových kusov tohto všestranného vozidla. Tretiu pozíciu si napriek poslednému roku na trhu udržal ďalší zástupca segmentu crossoverov, kompaktný model Subaru XV. Predalo sa ho 49 exemplárov, čo svedčí o tom, že nová generácia, ktorá prišla do predaja tesne pred koncom roka, má v nasledujúcom období šancu poriadne zamiešať karty.

  „Rok 2017 sme uzavreli s historickým predajným rekordom. Chcel by som v prvom rade poďakovať všetkým zákazníkom našej značky za podporu, ako aj autorizovaným partnerom Subaru v rámci Slovenskej republiky za odhodlanie a úsilie počas celého roka,“ uviedol Rastislav Crkoň, general manager divízie SUBARU importéra MIKONA, s.r.o. „S našimi stabilne silnými modelmi i novinkami v modelovom portfóliu máme výbornú pozíciu na dosiahnutie skvelých výsledkov aj v roku 2018. Popri posilňovaní predaja bude medzi naše kľúčové priority patriť skvalitňovanie popredajných služieb pre ešte vyšší komfort našich zákazníkov.“

  Popri novej generácii crossoveru Subaru XV sa na prelome rokov do predaja na Slovensku dostala ajnová Impreza. Piata generácia legendárneho Subaru sa po niekoľkoročnej prestávke vrátila do Európy, rovnako ako Subaru XV vyzbrojená novou globálnou platformou, ktorá zásadne zvyšuje bezpečnosť, komfort a jazdné vlastnosti.

  Subaru XV aj Impreza, ale i Outback, Forester a Levorg sú pre rok 2018 sériovo vybavené oceňovaným systémom EyeSight, ktorý v sebe integruje sedem bezpečnostných a asistenčných funkcií. Aktívnu bezpečnosť zvyšujú i ďalšie balíky najmodernejšej bezpečnostnej výbavy, ako aj permanentný symetrický pohon všetkých kolies. Aj vďaka tomu sú všetky modely Subaru vo svojich segmentoch na špičke hodnotení bezpečnosti nielen v Európe, ale i na celom svete. Cenník vozidiel

%d blogerom sa páči toto: