fbpx

Automatické brzdenie pri cúvaní.

Každému z nás sa už aspoň raz stalo, že sa pri parkovaní dostal do situácie ktorá sa takmer skončila nepríjemným ťuknutím. Niekedy kvôli nepozornosti, inokedy za auto vbehne niekto koho ste tam neočakávali a niekedy sa objaví prekážka, ktorá tam dovtedy určite „nebola“. ☺

Subaru sa dlho vyhýbalo používaniu parkovacích senzorov a spoliehalo sa hlavne na vodiča, ktorý má k dispozícii parkovaciu kameru.  Naše modlitby boli vypočuté a Forester e-BOXER doplnil ku kamere  zadné parkovacie senzory, ale to nie je všetko!

Keďže Subaru v rámci svojho úsilia o čo najvyššiu bezpečnosť myslí aj na možnosť ohrozenia pri parkovaní, Subaru nepoužíva parkovacie senzozry senzory len na upozornenie na prekážku, ale nový Forester e-BOXER  s funkciou automatického brzdenia pri cúvaní.

 

Systém funguje tak, že 1,5 metra od prekážky začne upozorňovať akusticky „pípaním“ a zároveň zobrazovať vzdialenosť prekážky pomocou grafiky priamo na displeji parkovacej kamery. Vzdialenosť prekážky rozpoznáte nielen intenzívnejším pípaním, ale aj meniacou sa farbou grafiky na displeji.

Keď nastane to najhoršie a hrozí kolízia vozidlo zasiahne a zabrzdí pomocou funkcie automatického brzdenia pri cúvaní.

To ako môže vyzerať pomoc systému automatického brzdenia pri cúvaní si môžete pozrieť na videu nižšie.

AUTOR ČLÁNKU: MARTIN SLYŠKO

%d blogerom sa páči toto: